Mabna.co
پنجشنبه 20 مرداد 1401
امروز
جستجو در مبنا

راهکارهای عمومی هوش تجاریمحصولات و راهکارهای هوش تجاری و داشبورد مدیریتی به تفکیک حوزه های تخصصی عمومی:

با بهره گیری از این راهکارها، می توان علاوه بر ارایه گزارشات خاص و تحلیلی، به یکپارچه سازی داده های سیستمهای اطلاعاتی عملياتي در محدوده های داده ای مورد نظر پرداخت و نهایتا براي سطوح مديران ارشد گزارشات تجميعي و تلفيقي متنوع و دلخواه را در دوره های زمانی مورد نياز تهیه نمود. گزارشات نموداری و تحلیلی مذکور برای سطوح مختلف مدیران ارشد، مدیران مياني و عملياتي به منظور برنامه ريزي و سرعت در تصميم گيري و بهبود روش انجام كار قابل استفاده خواهد بود. به عبارت دیگر با طراحي و پیاده سازی این راهکار، مكانيزمي براي خلاصه سازي اطلاعات و اراية گزارشات مورد نياز سطوح مديريتي به منظور برنامه ريزي، نظارت و كنترل بر عملكردها و برنامه ایجاد خواهد شد.

راهکارهای هوش تجاری و داشبورد مدیریتی مورد ارایه توسط شرکت مشاورین مبنا به تفکیک حوزه های تخصصی عمومی عبارتند از:

راهکارهای عمومی هوش تجاری شرکت مشاورین مبنا به تفکیک حوزه ها:


 • راهکار هوش تجاری و داشبورد مدیریت بازرگانی و فروش
 • راهکار هوش تجاری و داشبورد مدیریت تولید و مواد
 • راهکار هوش تجاری و داشبورد کنترل موجودی و انبار
 • راهکار هوش تجاری و داشبورد مدیریت تعمیرات و نگهداری
 • راهکار هوش تجاری و داشبورد مدیریت تدارکات
 • راهکار هوش تجاری و داشبورد مدیریت کیفیت
 • راهکار هوش تجاری و داشبورد مدیریت مالی
 • راهکار هوش تجاری و داشبورد مدیریت منابع انسانی
 • راهکار هوش تجاری و داشبورد مدیریت بهره وری


این محصول به صورت برخط در مسیر اینترنتی bi.mabna.ir قابل دسترسی و مشاهده است.

پشتیبانی و توسعه محصولات نرم افزاری

یکی از باورهای بنیادین شرکت مشاورین مبنا تعهد به پشتیبانی و نگهداشت نرم افزارهای نصب شده است، به شکلی که با گذشت زمان، محصول نرم افزاری در سازمان بتواند روز بروز کاربردی تر و اثرگذارتر باشد. این مهم میسر نمی شود مگر با برنامه ریزی دقیق برای پشتیبانی و شناخت نیاز های جدید سازمان در حیطه ماموریت محصول نرم افزاری نصب شده. با شناسایی و دریافت نیازهای جدید و همچنین پیش بینی ها و سیاست های سازمان در مقاطع مختلف زمانی، امکان گسترش و توسعه نرم افزار فراهم است. ما با ارایه برنامه زمانبندی مشخص و تا حد امکان کوتاه بر آنیم تا محصولی زنده، فعال و تاثیرگذار را در سازمان ارایه دهیم و تا جایی که نیازهای مطروحه در حیطه ماموریت نرم افزار باشد آن را گسترش داده و در غیر اینصورت نرم افزار جدیدی را پیشنهاد کنیم. مایه مباهات است که تاکنون موفق به اجرای این باور شده ایم و نظرخواهی از کارفرمایان شرکت نیز گواه این ادعا است.

استقرار محصول نرم افزاری

بی شک یکی از مهمترین و ریسک پذیرترین مراحل تولید نرم افزار استقرار و پیاده سازی کامل و موفق آن است و همواره بقای نرم افزار در سازمانها از دغدغه های اصلی سفارش نرم افزار میباشد. شرکت مشاورین مبنا با بکارگیری موارد کلیدی زیر، این دغدغه را از کارفرمایان خود رفع نموده است: 1. نرم افزارهای تولید شده توسط این شرکت بصورت کاربردی و در جهت تامین ماموریت های تعریف شده از سوی بهره بردار ایجاد می گردند. 2. هزینه تولید نرم افزار توسط این شرکت نسبت به کیفیت آن مزیت رقابتی دارد. 3. با بهره گیری مناسب از روش های توسعه سریع محصول، تجربیات مشابه و تخصص مناسب در زمینه تولید نرم افزارهای سفارشی، درک ما از مراحل تولید یک نرم افزار و زمان تولید آن را به حداقل ممکن کاهش داده است. 4. کیفیت و به روز بودن ابزارها و معماری هایی که در تولید نرم افزارها استفاده می شود، طول عمر نرم افزار ها را هر چه بیشتر نموده و قابلیت بهبود و بروز آوری را به نرم افزار میدهد. 5. انعطاف پذیری و ارایه خدمات ما به منظور پشتیبانی هر سیستمی که تولید می شود با توجه به دانش انباشته موجود نزد تیم های کارشناسی شرکت تضمین شده است و بر حسب نیاز سازمان ها، نیروهای مقیم نیز در زمان آموزش و پشتیبانی اعزام و مستقر خواهند شد.

طراحی و تولید نرم افزار سفارش مشتری

دنیای اطراف ما مملو از تفاوت هاست و این تفاوت هاست که نیازهای متفاوتی را نیز موجب میشود. مخاطبین ما نیز در این گستره، نیازهایی گوناگون به فراخور کسب و کار و استراتژی های سازمان خود دارند. آنچه وظیفه ماست برآورده کردن نیاز سازمان های مخاطب به ظرافت و دقتی است که ایشان را راضی نموده و به هدف تعریف شده از تهیه نرم افزار خاص برساند.

شرکت مشاورین مبنا با برخورداری از تجارب ارزشمند، از سفارشی سازی نرم افزار های موجود با نیاز مخاطبین گرفته تا تولید یک نرم افزار سفارشی برای یک سازمان خاص، آماده همکاری با سازمانها و شرکتهاست. واحد توسعه محصول شرکت با هدف جلب رضایت کارفرمایان خود و با بهره گیری از توان طراحی و تولید انواع نرم افزار و با استفاده از تجربیات تولید نرم افزار سفارشی، بر آن است تا در حداقل زمان ممکن و بکار گیری دانش و تجارب موجود در شرکت، نرم افزارهایی منطبق با نیاز سازمانها و مشتریان فراهم آورد. تولید نرم افزار از اولین مراحل پیش از طراحی که شناخت سازمان است شروع و تا استقرار کامل و آموزش بهره برداری از سیستم را شامل میشود و مشاورین مبنا در کلیه مراحل قبل، حین و بعد از استقرار نرم افزار تولید شده، در کنار سازمان خواهد بود و ریسک عدم پذیرش نرم افزار را در سازمان به صفر میرساند.

نظارت بر استقرار نرم افزار

فعاليت‌هاي حوزه نظارت در مرحله استقرار محصول نرم افزاري

عموماً مديران پروژه‌هاي فناوري اطلاعات در سمت پيمانكار يا تأمين كننده بدليل تخصص در امور فني بيشتر به مسائل فني پروژه مي‌پردازند و برخي از موارد مديريتي پروژه مانند مديريت ريسك را به عنوان فعاليت‌هاي اضافي تلقي مي‌كنند و كمتر به آن‌ها مي‌پردازند. در نقطه مقابل، كارفرما نيز مي‌تواند بدليل نداشتن تخصص كافي در امور فناوري اطلاعات، امكان تصميم‌گيري مناسب و ارتباطات لازم با ساير ذينفعان پروژه را نداشته باشد. چنانچه اين دو عامل فوق مديريت نگردند، پروژه در مسير شكست قرار خواهد گرفت.

در اين بين ناظر پروژه نقش كليدي به منظور جبران و تكميل اين ارتباطات و نيز كمك به كارفرما و پيمانكار و قراردادن پروژه در مسير صحيح را به عهده خواهد داشت. ناظر پروژه بايستي حداقل موارد زير را داشته باشد:

 • توان تخصصي و سابقه مناسب در مديريت پروژه‌هاي فناوري اطلاعات
 • توان تخصصي و سابقه مناسب در پروژه‌هاي فناوري اطلاعات

مفهوم نظارت بر پروژه عبارت از ثبت كليه رويدادهاي مهم در روند مديريت و انجام پروژه همزمان با اجراي پروژه است. همچنين هدف از كنترل پروژه اصلاح ورودي‌هاي اجراي پروژه به منظور رعايت معيارهاي اصلي در موفقيت پروژه است و شامل چهار مورد زير است:

 • اندازه‌گيري پيشرفت پروژه
 • تعيين ميزان انحراف پروژه
 • تحليل انحرافات پروژه
 • طراحي اقدامات اصلاحي

در موارد ذكر شده فوق مشاور و ناظر مي‌توانند نقش اساسي خود را در جهت تعريف درست نيازمندي‌ها و انتخاب صحيح و همچنين كمك به اجراي موفقيت آميز پروژه ايفا نمايند. بنابراين سازمان‌هاي متقاضي استفاده از خدمات فناوري اطلاعات لازم است كه در انتخاب مشاور و ناظر، دقت كافي را مبذول نمايند.